Сучасних людей все більше і більше турбує питання зовнішнього вигляду. Кожна людина на землі хоч раз в житті замислювалась над тим, що її фігура недосконала і не відповідає сучасним модним тенденціям. Найбільше це стосується людей з надлишковою вагою чи, як їм здається, надлишковою. Проблема цього характеру є не тільки фізичною, а і психологічною. Питання розладу харчової поведінки все більше набуває актуальності і стає загрозою для людства. Тому вирішувати її треба на рівні нервової системи кожного індивіда окремо.

Для початку, розгляньмо, що ж таке харчова залежність? Це психічний розлад, який пов’язаний з безконтрольним споживанням їжі чи відмовою від неї взагалі.

Ми пропонуємо допомогу кожному, хто має будь-які види розладу харчової поведінки і пройдемо разом з вами всі етапи лікування і реабілітації до повного одужання. Відділення «Баланс» пропонує допомогу людям, які мають харчову залежність, а саме:


Анорексія– нервово-психологічне захворювання, при якому людина має нав’язливі прагнення схуднути, в неї спостерігається фобія ожиріння, помітно зменшується апетит чи взагалі настає його відсутність.

Ознаки анорексіі можна виділити такі:

  • втрата апетиту;
  • різке зменшення маси тіла;
  • бліде обличчя;
  • депресія;
  • схильність до усамітнення;
  • та ін. зміни в поведінці.

Причини захворювання синдромом анорексіі:

  1. Спадковість.
  2. Психологічні розлади і самонавіювання.
  3. Негативний вплив навколишнього середовища.
  4. На медикаментозному рівні по причині прийому певних препаратів.

Найбільш поширеною на сьогодні являється нервова анорексія. У людини з’являється викривлене сприйняття свого тіла і постійно нав’язується думка про можливе ожиріння. Пацієнт навмисне знижує показник своєї маси шляхом відмови від їжі, в результаті порушень роботи харчового центру головного мозку.

Більш детальну інформацію Ви отримаєте тут medbalance.com.ua

Булімія – це один із видів розладів харчової поведінки, при якому спостерігається надлишкове безконтрольне споживання їжі. Після закінчення приступу пацієнт починає позбавлятися від з’їденого всіма можливими способами (викликання блювотного рефлексу, надмірні фізичні навантаження, послаблюючими засобами, голодуванням і т.д.)

Причини розвитку булімії:

  1. Психологічні хвилювання і стрес.
  2. Низька самооцінка (це може бути і наслідком).
  3. Спадковість.
  4. Проблеми на гормональному рівні.

В практиці нашого відділення часто зустрічається нервова булімія. Пацієнта часто супроводжують переміни приступів надмірного споживання їжі на миттєве знешкодження з’їденого.


Ще один вид розладу харчової поведінки – це переїдання. Переїдання – це надлишкове споживання їжі, при якому людина не може зупинитися.  Кожен з нас хоч раз в житті переїдав. Людина споживає їжу навіть тоді, коли не відчуває голоду. При даному захворюванні спостерігаються приступи, які характеризуються тривалим (протягом 2-3 годин) вживанням їжі без зупину. Найчастіше такі люди мають схильність до надлишкової ваги.

Основні причини переїдання:

  1. Заїдання стресу.
  2. Психологічні розлади.
  3. Зменшення кількості поживних речовин у сучасній їжі.

Більш детальну інформацію Ви отримаєте тут medbalance.com.ua

Одним із більш поширених видів переїдання є компульсивне переїдання – це надмірне споживання їжі, після якого з’являється почуття провини. Людина не справляється з цими почуттями і починає безконтрольно заїдати стрес. Спостерігається депресивний стан. Компульсивне переїдання найчастіше проявляється після довготривалої дієти у підлітків та людей раннього дорослого віку. Це замкнуте коло, яке пацієнт не в змозі розірвати самостійно. Саме тому ми рекомендуємо звернутися до спеціалістів харчової залежності.


Нездоровий спосіб життя і харчування приводить до зайвої ваги або ожиріння. Ожиріння – це одна з найбільших проблем сучасного покоління, при якому спостерігаються жирові відкладення в організмі людини. Основною причиною ожиріння являється надмірне вживання їжі при мінімальному використанні енергії. Діагностика ожиріння проводиться шляхом розрахунку «індексу маси тіла» (відношення маси тіла до росту пацієнта). Дане захворювання може викликати розлади серцево-судинної системи, суглобів, опорно-рухового апарата та ін.

Причини ожиріння:

  1. Генетична спадковість.
  2. Малорухливий спосіб життя.
  3. Захворювання.
  4. Переїдання.

Лікування будь-якого виду харчової залежності повинно бути обов’язковим і професійним. Наслідки можуть закінчитись летальним результатом. Тому затягувати не треба ні в якому разі. Зверніться до спеціалістів відділення «Баланс», і ми допоможемо вам пройти всі етапи до здорового і щасливого життя!

Більш детальну інформацію Ви отримаєте тут medbalance.com.ua